popup sign form

פרטים עלי

התמונה שלי
נעים מאוד, שמי דפנה מאור בלסקי ואני מלבישה בתים ואנשים. אני סטייליסטית אישית ויועצת תדמית מחיפה, מרצה לסטיילינג אופנה, עושה הום סטיילינג לבתים, ומעצבת תכשיטי אופנה. אני בוגרת לימודי סטיילינג בשנקר, נשואה ואמא לשני ילדים. בניגוד לדעה הרווחת שסטייליסט זו פריבילגיה השמורה לסלבס, מהות העבודה שלי היא עזרה לנשים רגילות, מכל הגילאים, בכל המידות, בכל המשקלים, באשר הן. אני קוראת לעצמי "סטייליסטית של העם" - מרבית לקוחותיי הם נשים וגברים במידות אמיתיות. מעצם היותי אישה מלאה (עם עבר ממש מלא!) ומהתמודדות אישית יומיומית בחיפוש מתמיד אחר הלוק המחמיא שידגיש את היתרונות ויטשטש אזורים בעייתים - אני מבינה לליבן של רוב הנשים. רוב התכנים והתמונות בבלוג מוצגים מנקודת ראות זו, מה שעוזר לנשים רבות להזדהות מצד אחד, ומצד שני לקבל טיפים ורעיונות למראה קל ליישום, לא יקר אך מחמיא ונשי. הבלוג משתף גם באהבותיי הנוספות בנוסף לאופנה - עיצוב פנים ויצירה. למידע נוסף על בקרו באתרים: שירותי סטיילינג והרצאות www.daphne-styling.co.il הום סטיילינג: www.dmb-homestyling.com עיצוב תכשיטים: www.daphne-style.com

7 באפריל 2016

מהפך: הום סטיילינג לדירת 4 חדרים בתקציב מוגבל

במסגרת הכובע השני שלי (כידוע אני חובבת אקססוריז לא קטנה) - הלבשת הבית, שמחה לשתף אתכם בתהליך ובתוצאות של פרויקט הום סטיילינג נוסף שהסתיים זה עתה.

הכל התחיל כשאם המשפחה פנתה אלי בבקשה לחדש ולעצב ולהלביש מחדש את הבית, ללא שבירת קירות ובתקציב מוגדר מראש. היא ביקשה ליצור מקום רגוע, נעים, ידידותי לילדים (שני הבנים בגילאי 7, 11), שכיף לחזור אליו הביתה אחרי יום עבודה ארוך. שני ההורים עובדים שעות רבות והיה חשוב להם לחזור לבית מזמין, חמים ומרגיע שלא מכיל עומס רב של פרטים.
המשפחה קנתה את הבית לפני זמן רב ועתה פינו תקציב כדי לסדר ולעצב אותו. המטבח וחדרי האמבטיה שופצו כשנרכשה הדירה, לכן מרבית העבודה בוצעה בחללים הציבוריים (דלפק אוכל, פינת אוכל, חדר מגורים ובחדרי השינה (חדר לכל ילד, סוויטת הורים).

הסגנון העיצובי שנבחר הוא אקלקטי, ומשלב מצד אחד קווים מודרניים ונקיים, ומצד שני משלב פריטי ויטאג' (מכונת תפירה זינגר ישנה, שני מכשירי רדיו ישנים וחפצי נוי שעברו במשפחה), לצד נגיעות כפריות.
הצבעוניות שנבחרה לחללים הציבוריים הותאמה לגוון המטבח ודלפק האוכל, הספה האפורה שכבר הייתה בסלון, וגוון הפרקט שהיה קיים בשני חדרי שינה, ושילבה אפור כהה, אפור בהיר, חום מעושן, סגול חציל, ולבן. הבית לפני העיצוב היה חשוך, עקב תאורה לא מתאימה, וילונות לא מתאימים וריהוט כהה ומכביד. הצבעוניות החדשה שנבחרה לבית, מצבע הקירות, דרך צבעי הריהוט, וכלה באקססוריז, משווה לבית מראה פתוח, נקי, רענן, מרגיע והרמוני.

העבודות בבית כללו:
  • צבע בכל הדירה
  • החלפת דלתות
  • הנחת פרקט למינציה בכל הבית (היו 2 חדרים בהם כבר היה, השלמנו את שאר הבית)
  • החלפת ריהוט כמעט מלאה (נשארו מלפני השיפוץ: ספה בסלון, ארון בחדר ילדים, מיטה בחדר ילדים שני) – כל השאר חדש
  • עבודת נגרות בהתאמה אישית: סגירת פתח בוידעם בסוויטת הורים, מדפי עץ צפים בנישה
  • תאורה בכל הבית
  • וילונות
  • שטיחים
  • טפטים
  • אקססוריז

אז מה עשינו בכל חלל?

כניסה ופינת אוכל:

כשנכנסים לבית פינת האוכל הוא האזור הראשון שרואים. חשוב היה לנו לעצב את החלל הזה בצורה מרשימה וליצור תחושת וואוו למי שנכנס. על הקיר הגדול הודבק טפט בריקים, הוחלפה פינת האוכל (שולחן וכיסאות), הותקן גוף תאורה מרשים. על קיר הבריקים נתלו שתי מראות עגולות, כדוגמת גוף התאורה, כדי להחזיר את האור ולהאיר את הפינה שאין לה מקור אור חיצוני משל עצמה.
הוחלפה שידת הכניסה, המראה נצבעה בסגול לפי הצבעוניות החדשה של פינת האוכל והוספו אקססוריז.


שולחן אוכל כפרי, ברקע טפט בריקים, משמאל שידת הכניסה


אקססוריז על שידת הכניסה

חדר מגורים:

הוחלפו הוילונות החומים לוילונות לבנים שקופים קלאסיים בתפירה בהזמנה כדי לתת לאור להיכנס, הוחלף השטיח וגוף התאורה. נרכש מזנון חדש, וניתלו מדפי תמונות מעליו.

חדר המגורים והצבעוניות הנבחרת


רגעים משפחתיים על מדפים מעל הטלויזיה

מבט מהסלון לכיוון פנית האוכל והמעבר לחדרים

מטבח ודלפק אוכל:


חזיתות המטבח הוחלפו עם הכניסה לבית, אז באזור זה שיחקנו בעיקר עם אקססוריז. הותקן וילון גלילה בחלון המטבח, והוחלפו כיסאות דלפק האוכל. סידרנו תאורה יורדת מעל דלפק האוכל והשלמנו עם שעון גדול על הקיר הניצב.אקססוריז על ארונות המטבח
מסדרון:

הנישה שבמעבר תוכננה מחדש, חולקה לשלושה מדפים צפים מעץ אלון שהוזמנו ע"י נגר, עליהם סודרו ספרים וחפצי נוי, מתחתיהם הוכנסה מכונת התפירה זינגר שעמדה קודם בכניסה לבית.
הותקנו ספוטים במעבר, שעתה מאירים את הסיפריה ואת הכניסה לחדרים.


מדפי אלון צפים בהזמנה של נגר

סוויטת הורים:

במטרה ליצור אואזיס רגוע ומזמין, הוחלפו המיטה והשידות הכהים בחדשים בגוון לבן (מיטה עם מגירות אחסון), נצבעה שידת המגירות החומה בצבע מנטה לפי הצבעוניות החדשה של החדר. הותקן טפט, הוחלף הוילון ללבן שקוף, הוספנו שטיח ותלינו קולאז' תמונות סביב מדבקת קיר. צבעוניות החדר מסתכמת בכריות – שילוב של מנטה, חרדל, לבן, אפור בהיר, וטורקיז בהיר. ניקנה כיסוי מיטה, כריות חדשות, נתלתה מראה, תמונות ואקססוריז. הטלויזיה הוחלפה בטלוויזיה חדשה תלויה על הקיר. פתח הבוידעם שהיה בקיר מעל הטלויזיה נסגר בדלתות לבנות ע"י הנגר. הוחלף גוף התאורה והוספו מנורות לילה על השידות.


אואזיס רגוע ומזמין

קולאז' תמונות סביב מדבקת אימרה

שידת מגירות שנצבעה מחום לצבע מנטה

אקססוריז על השידה שנצבעה
מראת גוף שהוספה ושרפרף שרופד מחדש


חדר ילדים לבן 7:

לכבוד כניסתו של הילד לבית הספר נקנו: מיטה חדשה, שולחן כתיבה ומדפים מרובעים שנתלו מעליו. הוסף שטיח טריקו סרוג עבודת יד, וכל החדר עוצב במוטיבים ימיים: סירות עץ המאחסנות את אוסף הדינוזאורים, משוט מתלה, סירות, גלגל הצלה, כוכב ים ועוד... הוחלף הוילון לוילון גליל לבן ואובזר החדר במתיקות רבה. הוחלף גוף התאורה.מוטיבים יימים מתוקים

מתלה משוט
אוסף הדינוזאורים מסודרים בסירות עץ

חדר ילדים לבן 11:

החדר עוצב עבור ילד שאוטוטו נכנס לגיל ההתבגרות ומשקף את אהבותיו – לונדון ומוזיקה.
נקנו ארון, שולחן כתיבה, יחידת מדפים מעליו, כוורת אחסון, נתלתה טלויזיה, הוחלף השטיח והוילון. האקססוריז בצבעי אדום-לבן-כחול. הוחלף גוף התאורה ונרכשו אביזרים חדשים. עיצוב החדר מותאם לשנים הבאות של הילד כמתבגר וילווה אותו עד הצבא.
עיצוב בסימן לונדון המוזיקלית

כדי להבין את המהפך הגדול שעברה הדירה - קצת תמונות של לפני:


בכיוון שעון: חדר מגורים, סוויטת הורים, חדר ילד בן 7, חדר ילד בן 11, פינת האוכל, דלפק האוכלתקציב: 70,000 ש"ח
עיצוב והום סטיילינג: דפנה מאור בלסקי
צילום: Olga Solan

אהבתם? פרגנו בלייק. אשמח לתגובות, הערות ושאלות ממש פה למטה...


רשימת ספקים:

פרקט, שטיח סלון וטפטים: Tapis - טאפי פרקטים
ריהוט: ביתילי, טולמנס, רהיטי דורון, איקאה
גופי תאורה: Gala lights גאלה תאורה, איקאה
וילונות: שי-לי home dreams
אקססוריז: Floralis Homefashion, ביתילי, פרחי תבור, URBANIKA, איקאה, הרמוניה לבית